praca w call centerPraca jako pracownik obsługi klienta w call center nie ma najlepszych opinii. Nic w tym dziwnego, jako że jest bardzo wymagająca, stresująca oraz wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Często jednak daje szansę sporo zarobić. Wiele osób, szczególnie tych, które nie mają dużego doświadczenia w pracy oraz wykształcenia, chętnie podejmują się takiego zajęcia.

Co można zrobić, żeby praca jako pracownik obsługi klienta była przyjemniejsza?

Aby zachęcić do aplikowania, wiele osób przekonuje, że praca na tak zwanej słuchawce jest łatwa prosta i przyjemna. W praktyce jednak nie jest aż tak dobrze. Rekruterzy zdają sobie sprawę z tego, że wiele osób pracujących w call center musi mierzyć się z ciągłym hałasem, napięciem oraz podnoszącym się ciśnieniem. Dlatego wybierają kandydatów młodych, bardzo zmotywowanych do pracy i odpornych na spędzanie czasu w bardzo mało sprzyjającym środowisku.

Pracownik obsługi klienta musi często aktywnie sprzedawać produkty lub usługi. To samo w sobie jest dla wielu osób uciążliwym zajęciem. Częste odmowy, rozłączanie się klientów lub nieprzyjemna ich reakcja skutecznie zniechęca do tego, żeby pracować na słuchawce. Warto wybrać więc miejsce, w którym będziemy sprzedawać produkty, które uważamy za przydatne oraz wartościowe. W ten sposób nasza praca będzie bardziej zgodna z naszym systemem wartości.